Maktabgacha taʼlim tashkilotida psixologik xizmat ishlarini muvofiqlashtirish bo‘limi
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi, Qonunlari va boshqa normativ-huquqiy hujjatlar hamda Markaz Nizom talablariga rioya qilgan xolda:
maktabgacha ta’lim tizimida tarbiyalanuvchilarning psixologik salomatligini muhofaza qiladi, ularning barqaror ijtimoiy va intellektual rivojlanishini ta’minlaydi
maktabgacha ta’lim tashkilotlari tarbiyalanuvchilariga nisbatan turli xil zo‘ravonlik ko‘rinishlarining oldini oladi, ijtimoiy-psixologik yordam ko‘rsatish borasida ilg‘or tajribalarga asoslangan zamonaviy shakl va uslublarini joriy etadi;
maktabgacha ta’lim tizmida psixologik xizmatni takomillashtiradi, psixologlarni metodik qo‘llab-quvvatlash va professional rivojlantirishga ko‘maklashadi;
maktabgacha ta’lim tizimida tarbiyalanuvchilarning psixologik salomatligini muhofaza qiladi, ularning barqaror ijtimoiy va intellektual rivojlanishini ta’minlaydi;
maktabgacha ta’lim tizmida psixologik xizmatni takomillashtirish, psixologlarni metodik qo‘llab-quvvatlash va professional rivojlantirishga ko‘maklashadi.